Sizi Arayalım !
Hakkımızda

İNTERSONİK; 1988 yılından bu yana Endüstriyel Yüzey İşlem Tesisleri alanında faaliyet göstermektedir.

 

Türkiye'de konusunda ilk ve öncü olan firmamızın yurtiçi ve dışında 1000'i aşkın sanayi kuruluşunda 2500'ü aşan makine ve tesisi mevcuttur.

Endüstriyel parça temizliği, fosfatlama, kaplama tesisleri ve tam otomatik yüzey işlem hatları imalatımız firmamız deneyimli makina, kimya ve elektrik mühendisleri tarafından müşteri ihtiyaçları doğrultusunda projelendirilmekte, imalatı yapılmaktadır.

Bu projelerde, ihtiyaçlar doğrultusunda proses geliştirme, doğru ve ekonomik makina seçimi, uygun kimyasalların tespiti ve kullanımı firmamız garantisindedir.

Kaliteli ürün imalatı ve satış sonrası teknik destek ve servis hizmetimiz TSE ve ISO 9001 belgelerimiz ile desteklidir.

Firmamız, 100 şirket çalışanı ile 5000 m² kapalı, 2000 m² açık alanda yaptığı yıkama - galvano kaplama tesisleri - proses kimyasalları ile Türkiye'de lider konumdadır.

 

KRONOLOJİ


1988

 

Firmamız "Endüstriyel Ultrasonik Yıkama Makinaları" konusunda faliyete başlamıştır. Bu dönemde Türkiye'de çeşitli sektörlerde sanayi kuruluşlarına yıkama makinaları satışı ve kurulumu yapılmıştır.

 

1993

 

"PLC Kontrollü Tam Otomatik Ultrasonik Yıkama Makinaları" (Robowash) tasarım ve imalatı yapılmaya başlanmıştır. Yıkama makinaları yanında temizleme kimyasalları konusunda Ar-Ge çalışmaları başlatılmış, yıkama prosesleri oluşturulmuştur.

 

1997

 

Ultrasonik yıkama makinalarında 300 makina referansına sahip bir firma olarak ihracat çalışmaları başlatılmıştır. İngiltere, İsveç, Fransa, Almanya, Rusya, Romanya ihracat yapılan başlıca ülkeler olmuştur. K- Model Ultrasonik Yıkama Makinaları'nda standart üretime geçilmiştir.

 

1999

 

2000 metrekare kapalı alana geçilerek ürün çeşidine "Bantlı Tünel Tip Yıkama Makinaları", "Kabin Tip Basınçlı Yıkama Makinaları" ve "Ultrasonik Daldırma Elemanları-Sonda" ilave edilmiştir.

Dünya Bankası destekli OTİM (Ozon Tabakasını İnceltici Maddeler) projesinin Türkiye'de yıkama makinaları konusunda uygulanmasını ve 40 yerli firmanın proje kapsamına girmesini sağlamıştır.

Bu işletmelere Dünya Bankası fonlu ücretsiz tesisler kurmuş ve çalıştırmıştır.

 

2001

 

Satış sonrası teknik destek ve proses garantisi hizmetimiz CE, TSE ve ISO 9001 belgelerimiz ile desteklenmiştir.

 

2006

 

Tübitak destekli Arge çalışmalarımızla Ultrasonik Ev tipi Sebze Meyve yıkama ve dezenfeksiyon cihazı üretilmiştir.

 

2008

 

Tam otomatik sepet transferi ile çok özel kabin tip çift kafes taşıma sistemli dönme, aşağı yukarı hareket ve ultrasonik yıkamanın yapıldığı kapalı tip ön yıkama, durulama, kurutma bulunan kabin tip tesis imal edilmiştir.